• روغن ماساژ

    روغن ماساژ

روغن ماساژ

روغن ماساژ باعث می شود دست فرد ماساژ دهنده راحت تر بر روی پوست حرکت کند، روغن ماساژ برای کم شدن اصطکاک بین دست و پوست ضروری است. روغن ها و لوسیون های زیادی برای ماساژ درمانی وجود دارند اما قطعا همه افرادی که به مراقبت از پوست خود اهمیت می دهند به دنبال روغن های گیاهی، کم چرب و کاملا طبیعی هستند.


خواص روغن ماساژ

۱- غلظت: روغن ماساژ نباید زیاد غلیظ باشد، باید خالص و به خوبی فیلتر شده باشد.
۲- ویسکوزیته یا چسبناکی: روغن ماساژ باید چسبندگی اندکی داشته باشد این بدان معناست که این روغن باید به آسانی روی پوست جریان پیدا کند و نباید شبیه عسل یا شربت چسبناک باشد، زمانیکه روغن را به بدن می مالید، باید همراه با دست حرکت کند.
۳- زیاد خشک نباشد: بعضی روغن ها، مثل روغن شاهدانه، با اثر خشک کنندگی همراه هستند و بسیار سریع تر از سایر روغن ها خشک می شوند و این حس را به پوست هم منتقل می کنند. این وضعیت در بعضی از ماساژ ها مناسب ولی در اکثر ماساژ ها نا مناسب است.
۴- بو: روغن هایی که دارای بو نامطبوع هستند، برای ماساژ مورد مصرف قرار نمیگیرند. برای از بین بردن بوی ناخوشایند روغن هایی که از نظر تغذیه ای مفید هستند روغن های اسانسی خوشبو به آن ها اضافه می شود.
۵- مرطوب کنندگی: روغن های ماساژ باید قابلیت مرطوب کنندگی داشته باشند. روغن هایی که ویژگی مرطوب کنندگی بهتری دارند، پوست را به مدت طولانی تر نرم و مرطوب نگه می دارند.
۶- خالص بودن روغن: خالص بودن و کیفیت روغن هم از سایر ویژگی های ضروری روغن های ماساژ می باشد. به طور کلی، روغن های تصفیه شده حس بهتری به پوست می دهند. روغن های تصفیه شده که مستقیما از پرس سرد به دست آمده اند، ممکن است اندکی چرب باشند و به همین علت مناسب ماساژ نیستند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه ماساژ فنی و حرفه ای به کوشان می باشد ( گروه طراحان ایده پردازان نوین البرز )
Call Now Button