ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ

این روش ماساژ که ریشه در فرهنگ و دانش درمان و پزشکی مشرق زمین و طب توئینا دارد در حقیقت براساس سیستم کانال های انرژی در بدن عمل می کند. بنابر نظر طب شرق هر بیماری یا دردی از برهم خوردن نیروهای یین و یانگ در بدن است و با استفاده از سنگ ها که خود نیز یین یا یانگ هستند در نقطه مربوطه که بر روی مریدین ها و نقاط طب سوزنی قرار دارند، تعادل بین این دو نیرو برقرار می گردد.

در ماساژ سنگ داغ انتخاب نوع سنگ ، سردی یا گرمی و میزان دما و همچنین شناخت نقاط مختلف اهمیت زیادی دارد که اگر به درستی درک و اجرا نشود، نه تنها مفید نخواهد بود، بلکه آسیبی مضاعف به بیمار خواهد زد یا حداقل موجب آشفتگی و بدخلقی شخص برای مدت یک یا دو روز می شود.

با توجه به نتایج فوق العاده ای که از این روش ماساژ و درمان مکمل دیده شده و به اثبات رسیده، روز به روز جای خود را در سراسر جهان باز می یابد تا مانند گذشته روشی پرکاربرد در درمان های مکمل بیماری ها گردد. دردها و اسپاسم های عضلانی، دردهای مفاصل، ضعف قوای جسمانی، ضعف دید، عفونت های مزمن ریوی و بیماری های تنفسی، بیماری های گوارشی، بیماری های اعصاب، ام اس، بیماری های سایکو سوماتیک، بیماری های مربوط به دستگاه خونرسانی،…. از جمله مشکلاتی هستند که با این روش درمان مکمل در کنار درمان با طب کلاسیک نتایج بسیار خوب و بالاتر از حد تصور گرفته اند که سبب شده این روش در امریکا، اروپا و استرالیا مورد توجه خاص قرار گیرد و دانشمندان و پزشکان غربی به تحقیق و پژوهش درباره این روش درمانی بپردازند.

ماساژ سنگ داغ این قابلیت را دارد که به خوبی با دیگر روش های ماساژ درمانی از جمله: ماساژ های تایلندی، چینی، آیورودیک، سوئدی، یوگاتراپی، فیزیوتراپی،… ترکیب و همراه شود.

آموزش ماساژ سنگ داغ

وسایل مورد نیاز برای ماساژ سنگ داغ

۱٫ سنگ های ویژه ماساژ در اندازه ها و انواع مختلف
۲٫ حوله در اندازه های مختلف
۳٫ روغن ماساژ
۴٫ ملاقه و سبدهای دسته دار
۵٫ هیتر برای گرم کردن سنگ ها
۶٫ یخچال کوچک یا ظرف یخ برای سرد کردن سنگ ها

آموزشگاه ماساژ سنگ داغ