ماساژ شیاتسو ( طب فشاری ) و بارداری

  

ماساژ شیاتسو ( طب فشاری ) و بارداری

طب فشاری یکی از روش های جامع نگر و یک روش درمانی با قدمتی پنج هزار ساله است ، نقاط رفلکسی مشخص شده بر روی بدن هم در طب سوزنی و هم در طب فشاری جهت درمان مورد استفاده قرار می گیرد. با وارد آوردن فشار بر روی این نقاط، کشش عضلانی از بین می رود.

جریان گردش خون و انرژی حیاتی بدن، بهبود می یابد. طب فشاری در واقع همان طب سوزنی است ولی عوارض طب سوزنی مانند غش در حین انجام پروسه، عفونت، خونریزی و هپاتیت را ندارد. هدف اصلی طب سنتی چینی برقراری تعادل میان دو جریان متضاد و حیاتی بدن یعنی یین که با سرما و سکون و یانگ که با گرما و حرکت همراه است، می باشد.

طب سنتی چین معتقد است که ۱۲ کانال انرژی در تمام بدن همانند رودخانه ای وجود دارند، این کانال ها مریدین نامیده می شوند. وجود هرگونه اختلال، در این رودخانه ها شبیه به سد عمل کرده، سبب کاهش یا افزایش انرژی در بخش هایی از بدن می شود که می تواند در نهایت منجر به بروز اختلال یا بیماری شود. جریانی موسوم به جریان چی که از آن به عنوان انرژی حیاتی بدن یاد می شود در طول این کانال ها جریان دارد.

طب فشاری

طب فشاری

جدا از مساله انتقال انرژی خصوصیت دیگر مریدین ها این است که تمام نقاط طب سوزنی بر روی آنها قرار دارند. علاوه بر ۱۲ مریدین ۲ کانال انرژی دیگر نیز وجود دارد که مریدین نبوده و در مسیر عادی گردش انرژی قرار ندارند ولی نقاط طب سوزنی بسیار مهمی بر روی آنها واقع شده اند. نقطه هوگو یکی از نقاط مهم مریدین روده بزرگ است. این نقطه پشت دست، بین اولین و دومین استخوان متاکارپ قرار دارد.

زایمان یکی از دردناکترین تجربه زنان در طول زندگی محسوب می شود. دردهای زایمانی باعث افزایش اپی نفرین و نوراپی نفرین، بالا رفتن فشار خون و تعداد نبض، افزایش مصرف اکسیژن توسط مادر و افزایش بتا اندورفین ها می شود و انقباض عروقی ناشی از کاتکول امین ها زمینه کاهش جریان خون رحمی را فراهم نموده و حتی این مساله می تواند به افزایش دیستوشی و در نهایت منجر به کاهش آپگار نوزاد گردد. لذا کاهش درد های زایمانی نه فقط برای تخفیف درد بلکه جهت کاهش اثرات سو روندهای فیزیولوژیکی که به دنبال اضطراب و درد در مادر ایجاد شده و منجر به آسیب های مادر و جنین می گردند الزامی به نظر می رسد.

طب فشاری

طب فشاری

با توجه به تاثیرات آرامبخشی که ماساژ به همراه دارد به مادران باردار توصیه می شود که در این دوران از روش های تخصصی ماساژ برای کاهش اضطراب استفاده نمایند.

آموزشگاه فنی و حرفه ای ماساژ به کوشان در زمینه آموزش تخصصی ماساژ، ماساژ درمانی، ماساژ آرمبخش، ماساژ زیبایی و…. در منطقه اندیشه، شهریار، کرج فعال می باشد و هنرجویان پس از گذراندن دوره های آموزشی ماساژ و کسب مدرک ماساژ از سازمان فنی و حرفه ای کشور وارد بازر کار می شوند.

سالن تخصصی ماساژ سانا با کادری مجرب و ماساژتراپیست هائی حرفه ای در زمینه خدمات از قبیل ماساژ ریلکسی، ماساژ درمانی، ماساژ لاغری، ماساژ زیبایی و …. فعال می باشد و با نوان محترم در منطقه اندیشه، شهریار، کرج و …. می توانند با تعیین وقت قبلی از خدمات سالن ماساژ سانا استفاده نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *